më i lartë 5 Gjërat për të ditur para se të blesh juaj Digital peshë në shkallë

Dëshironi të dini se çfarë për të kërkuar kur blejnë shkallë tuaj dixhital peshe? We want to share with you our 5 Çelësat për të blerë peshore digjitale kështu që ju mund të gjeni të përsosur peshore pesha e trupit tuaj.

Ekipi ynë i ekspertëve kanë testuar një numër të madh të peshore të vërtetë të mirë pesha e trupit dhe vlerësuar ata kundër njëri-tjetrit – ne e dimë se çfarë të gjej për (dhe çfarë për të shmangur) dhe ne të standartizuar të gjitha testimin duke përdorur të njëjtin grup të metrics herë pas here.

Vendosur vetë të pasuar duke matur progresin tuaj

Siç kemi zbuluar më shumë për shëndetin në përgjithësi, ne gjejmë të dhëna të mira në marrëdhëniet në mes të gjendjes sonë shëndetësore dhe peshën tonë.

Ne tashmë e dimë se kur ju filloni të hahet të shëndetshme dhe ushtrimi, pastaj duke u shëndetshme është e shpejtë dhe më e qëndrueshme nëse tuaj janë gjithashtu të monitorimit peshe dhe shëndetin tuaj faktorë të ngushtë.

Pjesa më e rëndësishme e monitorimit peshën tonë, është duke pasur një grup të saktë dhe të bërë mirë të peshore banjo. Zgjedhja e drejtë shkallë banjo dixhitale nuk është mjaft aq e lehtë edhe pse. Me kaq shumë lloje të ndryshme të peshore në dispozicion në treg sot zgjedhjen e saj të vështirë vetëm një.

Disa kanë karakteristika shtesë kështu që ju mund të monitoruar më shumë se vetëm pesha e trupit tuaj. Ata mund të vlerësojnë përbërjen e përgjithshme të trupit tuaj, duke përfshirë edhe pesha e ujit dhe peshë të muskujve. Some can even keep a record of your health stats so you can look at your progress and see when you hit key goals. Të tjerët janë vetëm një shkallë të mirë të modës së vjetër.

Për shumicën e njerëzve, Zgjedhja është e qartë në mes Digital dhe Analog

Për disa njerëz, shkallë më i mirë banjo, ende mund të jetë klasike style analog. Ata në përgjithësi janë shumë të sigurt për ju për të përdorur. Ju lehtë mund të vënë atë në zero para përdorimit me një veshje të vogël, dhe për sa kohë që burimet të vazhdojmë të punojmë, shkallë juaj do të punojnë ok.

Këto peshore analog, megjithatë, në të vërtetë janë duke u bërë pothuajse të vjetëruara këto ditë. modele digjitale kanë marrë mbi tregun. Modelet analoge nuk kanë aq të gjerë një varg për matjen, ose aftësitë (dhe shpesh saktësinë) se konkurrentët e tyre digjitale kanë.

Për ju që të zgjidhni më të mirë shkallë banjo dixhitale, mendoni për nevojat tuaja dhe buxhetin tuaj, ne kemi gjetur se shumica e njerëzve preferojnë dixhitale, por kjo nuk është gjithmonë rasti.

Faktorëve në zgjedhjen Digital juaj Scale

Gjëja e parë për t'u marrë parasysh është ajo që ju dëshironi shkallë tuaj dixhital peshë të bëjë për ju.

  • A doni të vetëm shikoni në peshën tuaj?
  • Apo janë qëllimet tuaja për të ndërtuar muskujve, ose të humbasin më shumë yndyrë?
  • A jeni i shqetësuar në lidhje me shëndetin tuaj të përgjithshëm?
  • Dhe do të donte që të ketë një mënyrë për të mbajtur një sy në mënyrën se trupi juaj po përparon me kalimin e kohës?

Një tjetër gjë për të menduar rreth është numri i njerëzve të cilët do të jetë duke përdorur shkallën peshë trupi dhe shqetësimet e tyre individuale. Disa peshore digjitale janë ndërtuar në ose kujtimet transferueshme për përdoruesit të shumta për të ruajtur dhe për të ndjekur progresin e tyre. Të gjithë këta faktorë do të përcaktojnë llojin e shkallës që ju do të duhet.

Top 5 Gjërat për të ditur para se të blesh juaj Digital peshë në shkallë

Një gjë është e sigurt, gjërat që ju mund të presim nga një shkallë këto ditë shko përtej vjetra '90 vendosur tuaj banjo. shkallët e sotme janë bërë më shumë për të monitoruar shëndetin tuaj se vetëm masa e përgjithshme e trupit tuaj.

Ju tani mund të programit moshën tuaj, lartësi, gjini, dhe nivelit të aktivitetit në shkallë tuaj dhe kjo mund të llogarisin moshën tuaj metabolike dhe madje edhe t'ju këshillojë në konsum kalori. Digital peshore këto ditë gjithashtu mund të ju tregojnë se si masa juaj është e përhapur midis mases kockore dhe në masë të muskujve, si dhe yndyrë trupit dhe organeve të brendshme yndyrë.

Në esencë, peshore sot shkojnë përtej matjen vetëm BMI tuaj, për të krijuar shëndetin tuaj. Dhe, për shumicën e peshore të dy matjet në paund dhe kilogram janë në dispozicion dhe disa ende kanë matje në gur (por këto janë të vështirë për të vijnë të gjithë).

1. DUHET saktësi të lartë?

Ju mund të dëshironi për të matur çdo ditë, apo edhe të marrë një para matjes dhe pas punës-out – kështu që saktësia dhe besueshmëria është kyç. Dhe kjo është mirë të dihet se shkallët me të gjitha këto monitoruese njerëzve aftësitë kostum që duan një kuptim të përgjithshëm të trupit të tyre.

por, në qoftë se ju jeni një atlet profesional ose një ndërtues trupit dhe ju rregullisht të matur yndyrë trupin tuaj dhe peshë të muskujve duke vizituar qendrat shëndetësore, atëherë në shtëpi shkallë saktësia mund të jetë një çështje. Studimet kanë treguar disa herë se tiparet e monitorimit e shkallë të ndryshme të tregojë dallimet në saktësinë.

megjithatë, ju do të jetë i befasuar për shkak se një rritje në çmimin e kaloi në një sërë peshore nuk ka gjithmonë të tregojnë një rritje në saktësinë. Si teknologji dhe prodhim përmirëson, ne kemi gjetur se disa buxhetore digital shkallët më kanë saktësi të shkëlqyer.

2. Buxhetit të ndërgjegjshëm?

Disa prej nesh nuk duan të kalojnë një pasuri në peshore digjitale. Nëse ju jeni në një buxhet dhe ju do të doja një produkt më pak të shtrenjtë, ju mund të shkoni për një model më të thjeshtë. Karakteristika të shtuar mund të rrisë ndjeshëm çmimin e shkallës tuaj.

Nëse saktësia e masës së trupit, dhe në masë e kockave janë të rëndësishme për ju, ju mund të zgjedhin për një shkallë mjekësore. Medical scales are slightly more pricey than simple modles and are not designed with aesthetics or transportability in mind. But despite that, nëse jeni duke kërkuar për vlerën dhe mases kockore është një çështje, ata janë shkallët më të sakta atje. Ata mund të jetë vetëm më e mirë në shkallë digital banjo për ju.

3. Ngjyrë dhe stil të koordinuar?

Nëse keni në të atyre shtëpive me një brendshme projektuesi koordinuar, ose ju thjesht si duke kërkuar në gjëra të bukura, atëherë mënyra peshore tuaja dixhitale të duket mund të jetë një çështje

Shumë prej nesh lënë shkallët tona për matje të lehtë dhe vizitorët tanë për të parë, shkallë jonë mund të jetë 'mobilje’ në banjo tuaj. Kjo është ku të mira të projektimit dhe zgjedhje ngjyra faktorë.

. Të gjitha kritikat tona shfaqin në mënyrë të qartë një pamje të peshore ne po flasim për. Pra, ju nuk do të merrni kapur duke blerë një grup të shëmtuar.

4. shikim të dobët?

Lodhje për të lexuar numrat shfaqet shumë më poshtë në këmbët tuaja është frustruese plain. Nëse keni shikim të dobët, shkallë banjo dixhitale që flet për ju mund të jetë peshore për ju. Ata në të vërtetë shpallin peshën tuaj, si dhe shfaqur atë.

Shumë nga shkallët duke folur tani kanë opsione të ndryshme gjuhësore në dispozicion të tilla si spanjisht, Frëngjisht, dhe shumica e gjuhëve të tjera evropiane.

Dhe nëse ju jeni vetë të ndërgjegjshëm për peshën tuaj dhe nuk duan të rrezikojnë stats tuaj duke u transmetuar në të gjithë shtëpinë tuaj, ka edhe peshore me një numër shumë të madh të ekranit, apo e lehtë për të parë tregon back-lit.

Mos harroni se disa lloje të peshore organ që mund të mbajë një ditar të peshës tuaj, gjithashtu mund të ju tregojnë se çfarë pesha e regjistruar ishte pas ju merrni off shkallë kështu që ju mund të keni një vështrim më të afërt.

5. GJERË RANGE PESHA?

Nuk ka asnjë pikë në matjen e humbje peshe që vështirë të fituara në qoftë se shkallët e tu nuk kujdesem për peshën tuaj duke filluar. Nëse jeni mbipeshë, ju mund të dëshironi të shikoni për një shkallë që ka një gamë më të gjerë. Shumë peshore të shkojnë deri në 300 lbs me disa klasës së parë jashtë në mesin 400 varg lb.

Nëse jeni të shqetësuar në lidhje me përdorimin e baterisë, ju mund të zgjidhni një shkallë që është energji diellore ose ka një përshtatës plug. Këto peshore kanë qelizat e vogla diellore që u lejon atyre për të ngarkuar dhe kundërsulm pa nevojën e ndryshimit bateritë e tyre. Dhe nëse ju jeni sentimental, ose vetëm nevojë për diçka për të peshojnë veten dhe nuk kujdesen për karakteristika të tjera, ju mund të merrni një një analog. Këto janë të lirë, më pak se $10 peshore që shumë besojnë që të jetë më e saktë se modelet dixhitale.

Gjetja e drejtë Digital peshë në shkallë Për Ju

Të jetë i sigurt për të lexuar nëpër komente tona, Ne kemi marrë kohë të konsiderueshme në testimin e çdo dhe çdo njësi dhe shpresojmë që ju të gjeni saktësisht se pesha pesha e trupit dixhitale peshore jeni duke kërkuar për.