Withings WiFi тело скала – Најскапиот скала некогаш?

Withings WiFi тело скала – Најскапиот скала некогаш?

Скалата на WiFi тело со Withings е многу скапо – ја заслужи цената? Дали е отлепвам? Ние позајмени еден од читател и го стави на тест (благодарение Дејв!). Прочитај повеќе за да дознаете она што мислевме..

 • ФДУ расчисти телесните масти читање
 • Голема прецизност
 • WiFi-от
 • Компатибилност со MyFitnessPal
 • Повеќенаменски со автоматско признавање

 

Withings WiFi тело скала Преглед

Лично, ние сме изненадени Withings да се најдат луѓе да се купи скала нивните со цена од над $1000, но.. знаете, на секој свој. Јас сигурно сакал да имав толку пари за да свират на едноставен бањи скала! Тоа, рече, Ние бевме многу импресиониран од единицата ние се тестира, Значи, ако сте по најдобрите, ова е сигурно таму горе!

 

Добриот

Withings WiFi тело скала изгледа апсолутно неверојатен, и тоа се чувствува цврста карпа. На изградба на квалитетот е далеку од најдобар сме го тестираат, нема сомнеж околу тоа! Ако можам да го задржи, Јас би (навестување навестување Дејв ..). На екранот е многу лесен за читање и не страдаат сјајот дека другите скали понекогаш се чини дека имаат. Излезот има различна чувствуваат кон него, тоа е речиси како да е се пред осветлена (иако тоа не е). Естетиката на скала себе се големи, со него седи прилично ниско на земјата, тоа треба да се вклопуваат во со убав бања плочки лесно.

Точноста беше место на, не можеше да биде подобро! Мерење на телесните масти се чинеше дека се за онолку точни колку што е можно за биоелектрична импеданса скала (која е прилично сигурен). Интеграција со MyFitnessPal и други апликации е дефинитивен плус!

Искрено, ние не знаеме зошто скала има такви мешани критики на Амазон.. можеби тоа е купувачи каење? Или можеби луѓето биле тоа очекуваме да биде злато плочи за цена! Без оглед на случајот.. не постои ништо да се вина за уредот.

 

Лошиот

Прочитајте последната реченица од последниот став. Нема ништо лошо во врска со скала на Withings WiFi тело, иако цената е прилично стрмни!

 

Заклучок

Кога ќе победи на лотарија, Скалата Withings WiFi тело е скала ќе биде купување. Период. Ми се допаѓа, единствената причина јас не сум да се ослободи од мојот Ер и добивање еден во моментов.. е цената. Ако цената е без приговор, и сте во потрага за топ-of-the-линија телесна маст скала, купи ова денес, тоа е фантастично парче Комплет!

Withings WiFi тело скала

10

Точност

10.0/10

Леснотија на користење

10.0/10

Карактеристики

10.0/10

Asthetics

10.0/10

Позитивни

 • убава Asthetics
 • Висок квалитет на изградба
 • Многу прецизно
 • Wifi
 • интеграција на апликации

Конс

 • цена!

Слични Мислења
Тежина гуруа Дигитални телесна маст Скалата – Прифатлива за квалитет Преглед
Тежина гуруа Дигитални телесна маст Скалата – Прифатлива за квалитет Преглед
Тежина гуруа имаат масна веб-страница, но не со нивните дигитални телесна маст скала, исто така, до магацинот? Мислиме така. Опсег:...
GoWISE САД тенок дигитален Скалата – Мудриот избор? Преглед 2015
GoWISE САД тенок дигитален Скалата – Мудриот избор? Преглед 2015
На GoWISE САД тенок дигитален скала го мерења како што е поскапо колеги, но за истата цена како ...
Ozeri ZB19-W Скалата – Добар изглед, Но, дали тоа Избави?
Ozeri ZB19-W Скалата – Добар изглед, Но, дали тоа Избави?
На Ozeri ZB19-W скала, располага со голем потрага Електро-Машински Тежина Врти, да направиш тест на мерење на телесната тежина и се види на екранот на игла ...

3 коментари

 • Вие рекламирате Амазон производи и очигледно најскапиот има најмногу ѕвезди.

  Но, ќе заборави за Garmin индекс!!!

  • Тара вели:

   Здраво Фуад, најчесто се наоѓаме кога станува збор за скали што ќе го добиете она што го плаќаат за. Ние ќе се погледне во добивање на Garmin индекс, па ние може да обезбеди преглед за вас.

 • Pinki вели:

  Јас сум бил сурфање на интернет повеќе од 4 часа денес, уште
  Јас никогаш не се најде било интересна статија како твое.
  Доволно е прилично вреди за мене. Според мое мислење, ако сите веб сопственици и блогери направија добра содржина како што направи, на интернет ќе биде многу повеќе
  корисни од кога било досега.

Оставете Одговор


Име (потребни)

Е-пошта (потребни)

Веб-страница