Врв 5 Работи да знае пред да го купат Твојата Скалата Дигитални Тежина

Сакате да знаете што да барате при купување на вашите дигитални скала тежина? Ние сакаме да го споделам со вас нашата 5 клучеви за купување на дигитална вага за да можете да го најдете вашиот совршен скали телесна тежина.

Нашиот тим од експерти се тестираат голем број на навистина добри скали на телесната тежина и да ги проценува едни против други – знаеме што треба да внимавате (и она што за да се избегне) а ние се стандардизираат сите тестови со користење на истиот сет на индикатори време и повторно.

Поставување на себе си да се успее со мерење на вашиот напредок

Како што се откријат повеќе за здравјето во целина, ние се најде добра индиции во односите меѓу нашите здравствената состојба и нашата тежина.

Ние веќе знаеме дека кога ќе почнат да јадат поздрава и вежбање, а потоа се поздрави се побрзо и повеќе одржлива ако вашата исто така се тесно следење на вашата тежина и здравствени фактори.

Најважниот дел од следењето на нашата тежина, е да се има точна и добро направен за вага бања. Избор на правото дигитален бања скала не е сосема така лесно, иако. Со толку многу различни видови на скали се достапни на пазарот денес на својата тешка избор само еден.

Некои од нив имаат дополнителни функции, за да може да го следи повеќе од само вашата телесна тежина. Тие може да се оцени вашиот целокупната тело шминка, вклучувајќи вода тежина и мускулна тежина. Некои дури може да се води евиденција за вашето здравје статистика за да може да се погледне во вашиот прогрес и да видиме кога ќе се погоди клучните цели. Други се само добри старомодни скала.

За повеќето луѓе,, На изборот е јасен помеѓу дигитално и аналогно

За некои луѓе, најдобрите вага, се уште може да биде класичен аналоген стил. Тие обично се многу безбедно да се користи. Можете лесно може да се постави на нула пред употреба со мала брзина, и се додека изворите продолжиме да работиме, вашиот обем ќе работи во ред.

Овие аналогни скали, Меѓутоа, се всушност станува речиси надминати овие денови. Дигитални модели се направени во текот на пазарот. Аналогни модели немаат како широк спектар на мерење, или можностите (и често точност) дека нивните дигитални конкуренти имаат.

За да го изберете најдобриот дигитален бања скала, размислува за вашите потреби и вашиот буџет, ние Наидовме дека повеќето луѓе претпочитаат дигиталната, но тоа не е секогаш случај.

Фактори во изборот на вашата дигитална вага

Првото нешто да се разгледа е она што би сакале вашите дигитални скала тежина да направи за вас.

  • Дали сакате да се погледне само на вашата тежина?
  • Или се вашите цели за изградба на мускулите, или изгуби повеќе масти?
  • Дали сте загрижени за вашите целокупното здравје?
  • И би сакале да имаат начин на внимава на начинот на вашето тело напредува со текот на времето?

Друга работа е да се размислува за е бројот на луѓе кои се случува да се користи скала на телесната тежина и нивните индивидуални проблеми. Некои дигитални ваги имаат вградени или преносливи мемории за повеќе корисници за чување и следење на нивниот напредок. Сите овие фактори ќе се утврди видот на обем ќе треба.

Топ 5 Работи да знае пред да го купат Твојата Скалата Дигитални Тежина

Едно нешто е сигурно, на работи што можете да очекувате од скала, овие денови се далеку од вашиот стар 90-сет бања. Денешната скали се направени повеќе да го следи вашето здравје отколку само вашиот целокупната телесна маса.

Сега можете да програма вашиот возрасни, висина, полот, и ниво на активност во вашиот обем и тоа може да се процени вашиот метаболизам возраст, па дури и да ве известам за внес на калории. Дигитални ваги овие денови исто така може да ви покаже како да се шири својата маса помеѓу коскената маса и мускулната маса, како и на телесните масти и висцерална масти.

Во суштина, Вага денес се многу повеќе од само мерење на вашиот БМИ, да се воспостави вашето здравје. И, за повеќето скали двете мерења во фунти килограми и се достапни, а некои се уште имаат мерења во камен (но тие се потешко да се среќаваме).

1. ТРЕБА висока точност?

Можеби ќе сакате да се измери дневниот, или дури и се претходно мерење и пост тренингот – па точноста и сигурноста е клучот. И тоа е добро да се знае дека на скали со сите овие можности за следење на примерот луѓе кои сакаат општо разбирање на нивното тело.

но,, ако сте професионален спортист или градител на телото и редовно да се измери вашата телесна маст и мускулна маса со посета на здравствените центри, потоа дома точноста на скалата може да биде проблем. Студии понекогаш покажаа дека карактеристиките на следење на различни нивоа покажуваат разлики во точноста.

Сепак, ќе бидете изненадени, бидејќи зголемување на цената потрошени на сет на скали не секогаш покажуваат зголемување на точноста. Како технологијата и производството подобрува, ние сме откриле дека некои од буџетот дигитални ваги имаат одлична точност.

2. Буџетот свесна?

Некои од нас не сакаат да потрошите богатство на дигитални ваги тежина. Ако сте на буџетот и сакате поефтина производ, може да се обратите за повеќе едноставен модел. Додадени карактеристики драматично да се зголеми цената на вашиот обем.

Ако точноста на телесна маса, и масата на коската се важни за вас, можете да се одлучат за медицински скала. Медицински скали се малку скапи, од едноставна modles и не се дизајнирани со естетика или преносливост на ум. Но и покрај тоа, ако сте во потрага по вредност и коскената маса е проблем, тие се најмногу прецизни ваги таму. Тие само може да биде најдобар дигитален бања скала за вас.

3. Бојата и стилот УСОГЛАСЕНИ?

Ако имате на домовите на оние со дизајнерот координирани внатрешни работи, или едноставно како гледа во убави работи, потоа начинот на кој вашите дигитални ваги изгледа може да биде проблем

Многумина од нас го напушти нашиот скали надвор за лесно мерења и нашите посетители да се види, нашата скала може да биде "мебел’ во вашата бања. Тоа е каде што добар дизајн и боја по избор фактори во.

. Сите наши препораки јасно да се прикаже сликата на скали зборуваме за. Значи, вие не ќе се фатат за купување грда сет.

4. слаб вид?

Протегаат да прочитате бројките прикажани надолу пред твоите нозе е обична фрустрирачки. Ако имате слаб вид, дигитални скала бања, која зборува за вас може да биде скали за вас. Тие всушност го објави вашата тежина, како и прикажување на тоа.

Многу од зборува скали сега имаат различни јазични опции на располагање, како што се Шпанија, Француски, и повеќето други европски јазици.

И ако сте само свесен за вашата тежина и не сакаат да ризикуваат на вашиот статистика се емитува низ вашиот дом, исто така има и скали со многу големи броеви на екранот, или лесно да се види назад осветлена дисплеи.

Не заборавајте дека некои видови на ваги кои можат да водат дневник на вашата тежина, исто така може да ви покаже што е снимен на тежината е откако ќе се симне на ниво за да може да имаат поблизок поглед.

5. ПОШИРОКА ТЕЖИНА RANGE?

Не постои точка во мерењето дека тешко заработени губење на тежината ако вашиот скали не се грижиме за вашата почетна тежина. Ако се со прекумерна тежина, можеби ќе сакате да се погледне за скала која има поширок спектар. Многу скали одат до 300 Д-Р со некои полнењето надвор во средината 400 lb опсег.

Ако сте загрижени за користење на батеријата, можете да изберете скала која е соларен погон или има адаптер. Овие скали имаат мали соларни ќелии, кои им овозможува да наплаќаат и надополнување, без потреба од менување на нивните батерии. И ако сте сентиментални, или само треба нешто да се мери и не се грижат за други карактеристики, може да се добијат аналоген еден. Тие се евтини, помалку од $10 скали, кои многумина веруваат дека се поточни од дигитални модели.

Наоѓање на правото Скалата Дигитални тежина за вас

Бидете сигурни дека за да се чита преку нашата критика, ние се значително време во тестирање на секој и секоја единица и се надевам дека ќе се најдат токму дигитални тежината на телесната тежина Вага сте во потрага за.